Ar “OP Corporate Bank plc” atbalstu Eastnine iegādājas biroja ēku Rīgas klusajā centrā

[13.05.2021]

“OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāle ir piešķīrusi aizdevumu Eastnine AB, kas ir Nasdaq Stokholmas biržā kotēts nekustamā īpašuma investīciju uzņēmums, meitas uzņēmumam Latvijā A klases biroja ēkas Rīgas klusajā centrā, Zaļā iela 1, iegādei.

Ēka Zaļā ielā 1 ir celta 1899. gadā kā A. G. Rūtenberga tabakas fabrika, bet 2009. gadā tā tika pilnībā rekonstruēta par modernu piecstāvu biroja ēku ar divu līmeņu pazemes autostāvvietām. Ēka ir saņēmusi LEED Platinum sertifikātu, kas apliecina tās augsto kvalitāti, energoefektivitāti, ilgtspēju un nodrošina komfortablu, veselībai draudzīgu vidi biroja nomniekiem, kā arī būtiski samazina ēkas uzturēšanas izdevumus. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ir pasaulē izplatītākā ēku ilgtspējas novērtēšanas sistēma, ko 1993. gadā ieviesa ASV Zaļās būvniecības padome.

Elmārs Prikšāns, “OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāles vadītājs: “Ēku energoefektivitāte un ilgstpēja ir būtiska daļa no ekspertu rosinātajiem soļiem klimata pārmaiņu negatīvo seku ierobežošanai. Esam gandarīti sniegt atbalstu šim darījumam, kas atgādina, cik būtiski ir pārdomāti rūpēties par pilsētvides attīstību, savienojot cilvēku labsajūtu ar apkārtējās vides uzlabošanu. Tas sniedz neatsveramu ieguvumus ne tikai šodien, bet arī ilgtermiņā.”

Eastnine AB vadītājs Kestutis Sasnauskas atzina: "Mēs esam ļoti gandarīti ar “OP Corporate Bank plc” palīdzību, finansējot biroja ēkas Zaļā ielā 1 iegādi Rīgā, un ceram uz ilgtermiņa attiecībām."

“OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā strādā kopš 2012. gada un šajā laikā tā ir iekarojusi būtisku lomu Latvijas un visa reģiona ilgtermiņa attīstībā. “OP Corporate Bank plc” ir Somijas vadošās finanšu pakalpojumu kompānijas "OP-Financial Group" centrālā banka. Starptautiskās kredītreitinga aģentūras ir novērtējuši OP Grupu kā stabilu un spēcīgu finanšu organizāciju, piešķirot ilgtermiņa saistībām augstākos reitingus. Korporatīvā sociālā atbildība ir neatņemama “OP Corporate Bank plc” biznesa un stratēģijas sastāvdaļa, kas ietver arī ESG (Environmental, Social, Governance) jeb vides aizsardzību, sociālo atbildību un pārvaldības praksi, lai virzītu sabiedrību uz ilgtspējīgu ekonomiku.